Danas smo u našoj Plavoj tvrđavi ugostili moćni RK Zagreb i upisali poraz rezultatom 22:35. Bila je to izuzetno teška utakmica za nas. Iscrpljujući Kup susret u srijedu, u kojem smo nesretno ispali od Gorice nakon lutrije sedmeraca, ostavio je ogroman fizički i mentalni trag na ekipi. Dodatni hendikep bio je i izostanak naša dva iznimno bitna igrača za rotaciju i sredinu zone, Zlatka Raužana i Mislava Šukera.

Ipak, srce nam je danas posebno puno! Tribine su bile ispunjene, a najveću moguću zahvalu šaljemo našim najmlađim navijačima. Bili ste jednostavno fantastični! Vaše navijanje i pjesma uspjeli su nadglasati i gostujuće navijače, davali ste nam vjetar u leđa u najtežim trenucima i na tome vam od srca hvala!

Brzi ritam gostiju i prilika za mlade snage

Utakmicu smo otvorili dobro, a Matej Svržnjak je već u prvoj minuti lijepim pogotkom s devet metara donio naše početno vodstvo. No, gosti vrlo brzo ubacuju u višu brzinu. Iskoristili su nekoliko naših tehničkih grešaka i furioznom serijom do devete minute otišli na visoku prednost od 1:8. Iskusno su kontrolirali ritam igre te se na odmor otišlo s rezultatom 10:20.

U drugom poluvremenu nismo se predavali, pokušavali smo zbiti redove, a publika je mogla vidjeti i jedan atraktivan potez našeg golmana. U 53. minuti naš je vratar Nikola Kahlina sjajno iskoristio priliku i fantastičnim udarcem s gola na gol zatresao mrežu Zagreba za 18:30!

S obzirom na tešku rotaciju i zaostatak, trener Igor Vori je pred kraj utakmice dao priliku našim mladim snagama koje su pokazale zube. Petar Vori uspio je pronaći put do mreže, dok je Mihovil Badrić u posljednjoj sekundi utakmice (59:59) spretno poentirao s crte i postavio konačnih 22:35.


Izjave nakon utakmice

Naš Ivan Dumenčić iskreno je osvrnuo na tešku situaciju i pogled prema naprijed:

“Kada je rezultat ovako težak, riječi su možda i suvišne. Imali smo taj nesretan i mentalno težak poraz protiv Gorice u Kupu, pa je ova utakmica došla možda malo i prerano uz sve probleme koje imamo. Umor je uzeo danak, rotacija nam se smanjila zbog ozljeda, a fokus nam je možda već pobjegao na utakmicu protiv Gorice idući tjedan. Ne bih ništa pretjerano izvlačio iz ovog poraza; jednostavno imamo tjedan dana kako bismo se pripremili za Goricu, što nam je trenutno najbitnije.”

Trener Igor Vori istaknuo je važnost oporavka:

“Čestitam Zagrebu na zasluženoj pobjedi. Mislim kako smo iscrpljeni od Kupa, a prije toga i od utakmice s Nexeom. Jako smo tanki u rotaciji; danas smo bili bez Šukera, a od ranije i bez Raužana. To su dva jako bitna igrača, pogotovo za sredinu zone. Rotirali smo koliko smo mogli, neki igrači su se vratili nakon ozljeda pa su dobili minute kako bi ponovno ušli u natjecateljski ritam. Mladi igrači su također dobili dosta prostora, što je za njih veliko iskustvo. Znali smo što možemo očekivati od ove utakmice, a sada je cilj što se bolje oporaviti i spremiti za ono što nas čeka u subotu u Gorici.”


Poziv na utakmicu sezone: Idemo po povijest!

Sada slijedi ono ključno! Sav fokus i sva energija prebacuju se na zadnje kolo Paket24 Premijer lige. Imamo jedinstvenu priliku uzeti 2. mjesto na tablici i tako ostvariti povijesni uspjeh našeg kluba!

Odlučujuća, a ujedno i zadnja utakmica održat će se u subotu, 02.05. Vrijeme ćemo objaviti naknadno, ali već sada pozivamo apsolutno sve navijače – pripremite glasnice, dođite u Veliku Goricu i pomozite nam ispisati povijest!


📊 Detaljna statistika naših dečki:

  • Ivan Dumenčić: šut 3/6 (1/1 sa 7m, 1/4 s 9m, 1/1 sa 6m), 1 asistencija.
  • Leon Pavičić: šut 3/7 (3/7 s 9m), sjajne 3 asistencije, 1 isključenje.
  • Josip Tomić: šut 2/5 (2/5 s 9m), 1 asistencija, 1 osvojena lopta.
  • Matej Svržnjak: šut 2/3 (2/3 s 9m), 2 osvojene lopte.
  • Mihael Udovičić: šut 2/2 (2/2 sa 6m), 1 osvojena lopta, 1 isključenje.
  • Tin Baković: šut 2/4 (1/3 s 9m, 1/1 sa 6m), 1 asistencija.
  • Tonči Ivanišević: šut 2/7 (1/6 s 9m, 1/1 sa 6m), 1 asistencija, 2 osvojene lopte.
  • Josip Topić: šut 1/1 (1/1 s krila).
  • Mihovil Badrić: šut 1/1 (1/1 sa 6m), 1 izboren sedmerac.
  • Maksimilijan Molc: šut 1/2 (1/2 s krila), 2 osvojene lopte.
  • Petar Vori: šut 1/3 (1/2 s 9m, 0/1 s krila).
  • Patrik Hršak: šut 1/4 (1/4 s 9m).
  • Nikola Kahlina: šut 1/1 (gol preko cijelog terena!), 5 obrana / 20 udaraca.
  • Filip Perić 5 obrana / 24 udarca.

Iznad svih SESVETE!

SES-ZGB-30 SES-ZGB-31 SES-ZGB-32 SES-ZGB-33 SES-ZGB-34 SES-ZGB-35 SES-ZGB-36 SES-ZGB-37 SES-ZGB-1 SES-ZGB-3 SES-ZGB-2 SES-ZGB-4 SES-ZGB-5 SES-ZGB-6 SES-ZGB-7 SES-ZGB-8 SES-ZGB-9 SES-ZGB-10 SES-ZGB-11 SES-ZGB-12 SES-ZGB-13 SES-ZGB-14 SES-ZGB-15 SES-ZGB-16 SES-ZGB-17 SES-ZGB-18 SES-ZGB-21 SES-ZGB-22 SES-ZGB-23 SES-ZGB-24 SES-ZGB-25 SES-ZGB-26 SES-ZGB-27 SES-ZGB-28 SES-ZGB-29